Viis müüti puitkomposiidist terrassi kohta - peavad paika või ümber lükatud?

Viis müüti puitkomposiidist terrassi kohta - peavad paika või ümber lükatud?WPC terrassilauad reguleeritavatel tugijalgadel
26.03.2019

Heal lapsel mitu nime - kutsugu igaüks, kuidas meeldib. Pakume välja mõned: puitkomposiit, puitplastkomposiit, WPC (wood-polymer composite).

Puitplastkomposiit (WPC) on viimastel aastatel kiiresti populaarsust koguv materjal. Jõudsalt kasutatakse WPC-d meie põhjanaabrite juures ning Leedus, paar viimast aastat on WPC järsult kasvav trend ka Lätis ja Eestiski on huvi tõusnud.

Kuna turul on olnud juba pikka aega erineva päritoluga, sh Hiina, ning erineva kvaliteedi ning koostisega puitkomposiiti, siis on arusaadavalt liikvel mitmeid müüte ja tõekspidamisi sellest materjalist toodete kohta.

Rubex võtab lahata ja kinnitada või ümer lükata neist viis, et aidata terrassiehitajat ja -kasutajat otsuse tegemisel.

1. Puitkomposiidist terrass on kallis

Nii see tõesti tundub. Oleme nõus, et terrassi ehitamiseks tuleb algul WPC puhul rohkem raha välja käia. Näiteks naturaalsest lehisest terrassilauad on jämedalt kaks korda odavamad WPC laudadest. Kui aga materjali maksumusele liita esmane töötlus ning iga-aastane hooldus, selleks kuluv töö ja aeg ning takkatipuks veel asjaolu, et naturaalne puit pehkib ja mingil hetkel tuleb ta nii või naa välja vahetada, siis võidab puitkomposiit pika puuga (sõnamäng täiesti ettekavatsetult).

Puitkomposiidist terrassil on palju häid omadusi ja sealhulgas on vastupidavus ja hooldevabadus. Muretu terrass aastateks ja siis veel aastatakse peale seda.

2. Puitkomposiidist terrassilauad paisuvad soojuse mõjul oluliselt

Selle müüdi saame kohe küll ümber lükata. Puitplastkomposiidis paisub soojuse mõjul see plasti osa. Mida suurem on plasti osakaal, seda rohkem laud pikeneb. Tänapäeva kvaliteetsetes puitplastides on puidukiu osakaal 70% juures.

Rubexi pakutavad lauad pikenevad kuni 1-2 mm ühe meetri kohta. Kõrge koormustaluvusega lauad, mis on nö seest täis, ja tumedamad pigem kuni 2 mm ja heledamad seest tühjad lauad pigem 1 mm. See teeb 12-meetrise laua puhul paisumisvuuki mõlemasse otsa vaid ca 1 cm jagu.

Tagades sellise vuugi, kindlustad Sa, et lauad ei kaardu üles.

3. Puitkomposiit on libe

Lükkame ümber. Puitkomposiidist laudade pinnatöötlus on selline, et nende libisemiskindlus märjana on suurem kui puidust laudadel.

4. Puitkomposiidist terrass läheb päikese käes kuumaks

Tõsi ta on, et päike ja soojus, mis meile nii väga meeldib, võib teinekord päris intesiivne olla. Füüsikaseadustele alluvad ka WPC lauad ja mida tumedam, seda kuumemaks läheb. Kindlasti ei ole aga puitkomposiidist terrassil päikese käes kõndimine võrreldav sütel kõndimisega ja süttimise ohtu samuti pole. Pigem on see võrreldav ikka puidul kõndimisega. Musta värvi WPC laud ei lähe kuumemaks, kui tume puidust terrassilaud.

Terrassid, mis ei ole varikatuse all ja avatud pikemale ajale otsesele päikesevalgusele, soovitame ehitada heledamat tooni laudadest. Rubexi värvivalikus sobivad selleks näiteks helehall/oliiv, karamell ja kollane.

5. Puitkomposiit pleegib kohutavalt

Puitkomposiit pleegib natukene. Esimese aasta jooksul suurema osa ja siis peale seda suurt mitte enam. See pleekimine pole aga tuhmumine ega halliks minemine, lihtsalt värvitoon läheb heledamaks jääb aga ikka kirkaks. See on materjali loomulik omadus ja sellega peaks terrassi soetamisel arvestama.

 

Puitkomposiidist terrass on ideaalne tänapäeva inimesele, kelle jaoks on terrassi hooldamisest olulisem see, mida seal terrassil teha. Suvised grilliõhtud heade sõprade seltsis või päikeselised pärastlõunad lastega. Paljajalu hommikukohvi juua vaikuses ning õhtuti armsamaga tähti vaadata. Mälestused kvaliteetsetest hetkedest!

Rubex pakub nende loomiseks kvaliteetseid Lätis toodetud WPC terrassilaudu. Pinnuvabad, hooldevabad, ilusad ja vastupidavad. Telli vastavalt oma projektile täpses mõõdus lauad kuni 12 meetrit. Valikus 7 värvi.

Tutvu lähemalt siin ja küsi pakkumist oma terrassile juba täna!